Radomsko. Aktualności i informacje lokalne z miasta i powiatu. Treningi pod okiem Instruktora dla kandydatów do służby w Policji - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Sobota, 25 maja 2019
Wybierz miasto na mapie
Treningi pod okiem Instruktora dla kandydatów do służby w Policji
Data dodania: 2018-11-15 15:49:54
Treningi pod okiem Instruktora dla kandydatów do służby w Policji
Treningi pod okiem Instruktora dla kandydatów do służby w Policji Treningi pod okiem Instruktora dla kandydatów do służby w Policji
Źródło zdjęcia: lodzka.policja.gov.pl
W każdą środę policyjni instruktorzy udzielają wskazówek oraz nadzorują możliwość sprawdzenia się kandydatów na torze sprawności fizycznej.

Test sprawności fizycznej to pierwszy element kwalifikacyjny do służby w Policji. Aby został on zaliczony kandydat musi poprawnie pokonać tor przeszkód, w czasie nie przekraczającym 1,41 min. Od poprawnego zaliczenia tego etapu zależy czy kandydat będzie brał dalszy udział w pozostałych elementach rekrutacji. Tor przeszkód jest specjalistycznie skonstruowany, aby go poprawnie pokonać w dobrym czasie należy się do niego przygotować kompleksowo. Poszczególne elementy toru to nacisk na pracę konkretnych partii ciała przez kilka ćwiczeń w szybkim tempie.
. Bardzo ważne jest trenowanie przez kandydatów poszczególnych elementów, aby przede wszystkim móc wykonać je poprawnie technicznie. Jednak istotne jest także to, by przed egzaminem chociaż raz sprawdzić się i pokonać cały tor przeszkód w jak najlepszym czasie.

Wydział Kadr i Szkolenia KWP w Łodzi wyszedł naprzeciw oczekiwaniom kandydatów do służby w Policji i umożliwia im wzięcie udziału w aktywnym pokazie, czyli treningu pod okiem policyjnego Instruktora. Kandydaci do służby w Policji zaraz po złożeniu dokumentów mogą skorzystać z takich zajęć. Treningi kandydatów pod okiem Instruktorów z KWP w Łodzi odbywają się w środy na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi. Warunkiem udziału w takich zajęciach jest złożenie dokumentów do służby w Policji w Zespole Doboru i Rezerwy Kadrowej KWP w Łodzi oraz wyrażenie chęci do udziału aktywnym pokazie.

Przypominamy, że do służby w Policji dokumenty można składać przez cały rok. Procedura rekrutacji kandydata do służby w Policji i przejście przez wszystkie etapy to proces trwający od dwóch do trzech miesięcy. Ostatnie w tym roku kalendarzowym wcielenie nowych funkcjonariuszy w szeregi Policji przewidziane jest w naszym garnizonie na dzień 27 grudnia 2018r.

Źródło: lodzka.policja.gov.pl

AK
Tagi: treningi, policja, instruktor, kandydaci, test, sprawność, fizyczna
go to top