Radomsko. Aktualności i informacje lokalne z miasta i powiatu. Pijany kierowca spowodował wypadek. Stracił prawo jazdy - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Sobota, 25 maja 2019
Wybierz miasto na mapie
Pijany kierowca spowodował wypadek. Stracił prawo jazdy
Data dodania: 2018-10-12 13:04:54
Pijany kierowca spowodował wypadek. Stracił prawo jazdy
Pijany kierowca spowodował wypadek. Stracił prawo jazdy Pijany kierowca spowodował wypadek. Stracił prawo jazdy
Źródło zdjęcia: lodzka.policja.gov.pl
Miał we krwi blisko 3 promile alkoholu.

Kilka minut po godzinie 14.00 do dyżurnego Policji zadzwoniła kobieta, która poinformowała o Kolizji w miejscowości Brudzice. Na miejscu zdarzenia ustalono, że 43- latek kierujący polo na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w jadącego z przeciwnego kierunku golfa za kierownicą, którego była 24 – letnia mieszkanka powiatu radomszczańskiego. Kobieta była trzeźwa, została przewieziona do radomszczańskiego szpitala, po udzieleniu pomocy opuściła placówkę medyczną. 43 – latek był tak pijany, że nie przeszkadzała mu jazda na obręczy koła - jedno z kół polo nie miało opony.
. Mężczyzna na miejscu zdarzenia nie widział w swoim zachowaniu niczego złego, obwiniał innych za swoje nieodpowiedzialne postępowanie. Dodatkowo, co chwilę inaczej przedstawiał przebieg zdarzenia. Badanie trzeźwości wykazało, że ma w organizmie 2,7 promila alkoholu. Ponadto, została od niego pobrana krew do badań. W związku z powyższym został osadzony w policyjnym areszcie. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Za takie zachowanie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Równie dotkliwą karą może okazać się zwrot kosztów odszkodowania.

Źródło: lodzka.policja.gov.pl/AK
Tagi:
go to top