Radomsko. Aktualności i informacje lokalne z miasta i powiatu. Coraz więcej Ukraińców w regionie - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Niedziela, 16 grudnia 2018
Wybierz miasto na mapie
Coraz więcej Ukraińców w regionie
Data dodania: 2018-02-20 10:37:14
Coraz więcej Ukraińców w regionie
Źródło zdjęcia: pixabay
W województwie łódzkim przybywał obywateli Ukrainy. Ukraińcy przyjeżdżają do Polski głównie w celach zarobkowych. Jak mówią, zarobki i standard życia tutaj są nieporównywalnie wyższe niż w ich rodzimym kraju.

Język Ukraiński słychać wszędzie: na ulicach, w sklepach, na budowach.
. W powiecie bełchatowskim wielu przedsiębiorców zatrudnia pracowników z Ukrainy. W ciągu ostatniego roku o zezwolenie na pobyt i pracę w województwie łódzkim ubiegało się około 25 tysięcy Ukraińców.

Gdzie można najczęściej znaleźć pracujących obywateli Ukrainy? Na budowach, w sklepach, czy fabrykach, ale do Polski przyjeżdżają tez osoby o wysokich kompetencjach. Według socjologów pojawienie się imigrantów z Ukrainy może być korzystne zarówno dla nich, jak i dla Polski, ale ułatwienia nie mogą dotyczyć tylko kwestii pracy.

"Eksperci przewidują, że Ukraińców w Polsce będzie przybywać, a fala imigracji, którą obecnie obserwujemy nie skończy się szybko. Dla cudzoziemców to okazja do poprawienia swojej sytuacji życiowej, a dla Polaków - możliwość zatrudnienia nowych wykwalifikowanych pracowników." - informuje TVP Łódź.

TVP Łódź / ES
Tagi: Ukraińcy, praca, łódzkie, Polska
go to top