Radomsko. Aktualności i informacje lokalne z miasta i powiatu. Szpital powinien wyjaśnić sprawę - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Niedziela, 20 stycznia 2019
Wybierz miasto na mapie
Szpital powinien wyjaśnić sprawę
Data dodania: 2018-01-18 09:43:30
Szpital powinien wyjaśnić sprawę
Źródło zdjęcia: facebook.com/ radomsko24.pl/
Poniżej maile, w których mieszkaniec Radomska skarży się na skandaliczną obsługę placówki.

Chodzi o umówioną wizytę, która nie doszła do skutku. Do zdarzenia opisywanego w skardze doszło 16 stycznia. - Piszę do Państwa ws. zajścia jakiego byłem uczestnikiem w dniu 16.01.2018 roku w Szpitalu Powiatowym w Radomsku. W tym dniu zgłosiłem się poradni ortopedycznej Szpitala Powiatowego w Radomsku, a dokładniej do ortopedy - doktora X, zgodnie z wcześniej ustalonym terminem. Czekałem na wizytę około 1,5 miesiąca. Zgodnie z informacją znajdującą się na drzwiach gabinetu lekarz w tym dniu powinien przyjmować w godz.
. 16-20. Do rejestracji stawiłem się o godzinie 18.20. Na miejscu Pani z rejestracji poradni ortopedycznej Y poinformowała mnie, że lekarz poszedł już do domu i dziś nie zostanę przyjęty. Więcej szczegółów znajdziecie Państwo w dołączonym piśmie, które złożyłem tego samego dnia w punkcie Informacji Szpitala Powiatowego – pisze w liście czytelnik.
- Jest to karygodne, aby w instytucji publicznej finansowanej z pieniędzy podatników dochodziło do takich sytuacji!!! Ludzie się boją odzywać, ale może wreszcie warto poruszyć ten temat. Jestem ciekawy czy NFZ sfinansuje moją wczorajszą "wizytę", do której de facto nie doszło! A zapewne szpital wykaże, że się odbyła bo przecież byłem zapisany. To jest jednostkowy przykład, a ile jest ich w skali całego szpitala i całego roku. Jeśli tacy ludzie jak ja wykazywani są w rozliczeniach z NFZ to kwoty mogą iść w setki tysięcy, jak nie więcej!! - dodaje oburzony czytelnik.

Redakcja radomsko24.pl przesłała treść skargi do placówki, aby ta ustosunkowała się do stawianych zarzutów. Jest odpowiedź od szpitala. - Skarga pacjenta została dziś przekazana do kancelarii dyrekcji. Po jej analizie została skierowana do wyjaśnienia. Załatwienie sprawy wymagającej postępowania wyjaśniającego następuje bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w ciągu miesiąca. Dyrektor Szpitala przekazał skargę ordynatorowi oddziału ortopedycznego, celem jej wyjaśnienia i ustosunkowania się do zawartych w skardze informacji. Z danych, które posiadam sprawa powinna zostać wyjaśniona w ciągu dwóch trzech dni. W opinii dyrekcji szpitala taka sytuacja z pewnością nie powinna mieć miejsca, jednak Dyrektor Szpitala aktualnie oczekuje na złożenie przez personel wyjaśnień w tej sprawie - czytamy w mailu nadesłanym do redakcji przez Przemysława Drozdka, kierownika Kancelarii Szpitala Powiatowego w Radomsku.

Źródło informacji: radomsko24.pl/A.W.
Tagi: szpital, Radomsko, NFZ
go to top